Amacımız Ekmek Fiyatlarını Dengelemek

Belediye Başkanı Zeki Gül, Belediye Halk Ekmek Fabrikasını ziyaret etti.

Belediye Başkanı Zeki Gül, Belediye Halk Ekmek Fabrikası’nı ziyaret etti. Belediye Başkanı Zeki Gül, Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde 3 bin 500 metrekare kapalı alana kurulan Belediye Halk Ekmek Fabrikasında incelemelerde bulundu.

‘AMACIMIZ EKMEK FİYATLARINI DENGELEMEK’

Halk Ekmek Fabrikasını gezdikten sonra açıklamalarda bulunan Başkan Gül, ekmek fabrikasını açmalarındaki amacın şehirdeki ekmek fiyatlarını dengelemek, alım gücü düşük olan vatandaşların  alım gücüne uygun ekmek almalarını sağlamak ve hijyenik, sağlıklı, lezzetli üretimi yapmak, vatandaşlara bu hizmeti sunmak üzere Halk Ekmeği açtıklarını söyledi.

‘GÜNLÜK 20 BİN EKMEK ÜRETİLİYOR’

Günlük 20 bin ekmek üretildiğini de aktaran Gül, “Fabrikamız 75 bin ekmek üretme kapasitesine sahip. Biraz daha zorladığımız zaman 100 bin rakamını da bulabiliyor. Ancak fırıncı esnafını zor duruma düşürmeyelim diye tam kapasite çalışmıyoruz. O yüzden 20 bin ekmek üretimi yapıyoruz.” dedi.

‘LEBLEBİLİ EKMEĞİN TESCİLİNİ ALMAK İÇİN MÜRACAAT YAPTIK’

Leblebili ekmeğin tescilini almak için müracaatta bulunduklarını da ifade eden Gül, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Çorum’a özgü yeni bir ekmek ortaya çıkardık. Leblebi unlu ekmek üretimine geçildi. Bu ekmek çeşidimiz Çorum halkı tarafından ve Çorumlu olmayan vatandaşlarımız tarafından da rekabet gördüğü için hediyelik leblebi ekmek götürmeye başladı vatandaşlar. Bununla ilgili bizde hediyelik ekmek paketi hazırlayacağız. Leblebili ekmeğin tescilini almak içinde müracaatını yaptık.

‘BÜFELERDE FATURA TAHSİLİ OLACAK’

Fabrikamızda 21 personel çalışıyor. 33 noktada ekmek büfemiz var. Ekmeklerin dağıtımı da 3 araç ile kasalarda hijyenik bir şekilde yapılıyor. Bu ekmek büfelerimizde vatandaşlara kolaylık olsun diye fatura tahsili olacak. Ekmeğin gramajı 200 grama düşürüldü fakat biz düşürmedik. 250 gram olarak devam ediyor. Fiyatta 75 kuruş olarak devam ediyor.

‘GLUTENSİZ EKMEK DAĞITIMI YAPIYORUZ’

Glutensiz ekmek alıp dağıtıyoruz. Çorum’da glutensiz ekmek ihtiyacı olan her vatandaşa İstanbul Halk Ekmek’ten getirdiğimiz ekmekleri dağıtıyoruz. Afrin’de zafere ulaşan kahraman ordumuzu da tebrik ediyorum. Allah onlara nice başarılar versin.” Gül, Sosyal Yardımlaşma Vakfının ’da artık ekmekleri halk ekmekten fabrikasından temin edeceğini de sözlerine ekledi.