Büfe Anahtarları Teslim Edildi

Çorum Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası ürünlerinin satışını yapacak büfe sahiplerine anahtar teslim programı düzenlendi.

Belediye Halk Ekmek Fabrikasında gerçekleştirilen programa Vali Yardımcısı Adem Saçan, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Ahmet Yabacıoğlu, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, Hitit Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Erdoğan Çerikci, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve Ekmek Büfe işletmecileri katıldı.

Program Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu’nun açılış konuşması ile başladı.

Ürettikleri ekmek çeşitlerini bayramdan sonra satışa sunacaklarını ifade eden Yabacıoğlu, ekmeklerin satışlarını gerçekleştirilecek olan büfe işletmecilerine anahtar teslimi için bir araya geldiklerini söyledi.

Çorum’da gözle görülür hizmetlerin yapıldığının altını çizen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, bir sosyal belediyecilik gereği şehirde yaşayan 260 bin kişinin bütün ihtiyaçlarına cevap vermek zorunda olduklarını ifade etti.

Külcü, şehrin temel hizmetlerini yaparken bir taraftan da doğrudan insanı hedef alan bir sosyal belediyecilik hizmetlerini de yapmaktan geri kalmadıklarını söyledi.

Birçok belediyenin yapamadıkları hizmetleri kendilerinin yaparak hizmete sunduklarını kaydeden Külcü, “Ekmek büfe işletmecileri bizim mahallelerde sesimiz ve kulağımız olacaktı bu hizmetleri yaparken takdir edilmenin yanında eleştirilere de maruz kalıyoruz.Sadece biz değil Türkiye’de 60’a yakın belediye ekmek üretimi yapmaktadır” dedi.

Bu hizmetlerinden dolayı fırıncıların çekinmesine gerek olmadığını belirten Külcü, “Fırıncı esnaflarımızın kaygıya, korkuya kapılmalarına gerek yok. Biz rekabet yapmak için bu işletmeyi kurmadık” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 31 büfe işletmecisine katılan protokol tarafından anahtarları verildi.